Popis
Melatonín pre ľahšie zaspávanie a s vitamínom B12 pre podporu psychiky, bez laktózy a lepku.
Melatonín je známy ako “spánkový hormón”. Reguluje cirkadiánny rytmus nášho tela (striedanie bdenia a spánku). S pribúdajúcim vekom produkcia melatonínu v tele postupne klesá, takže starší ľudia majú často zlý spánok. Ak užijete krátko pred spaním 1 mg melatonínu, melatonín napomáha k skráteniu doby zaspávania.
Okrem toho obsiahnutý vitamín B12 napomáha normálnej funkcii nervov a psychiky.
Zloženie: Xylitol, prírodná čerešňová aróma, plnivo mikrokryštalická celulóza, zahusťovadlo modifikovaná celulóza, šťava z červenej repy prášok, melatonín, methylkobalamin (vitamín B12).
Dávkovanie: 1x denne tesne pred spaním nechať rozplynúť 1 tabletu.
Balenie: 60 kapsúl
Výhybkár, ktorý má veľký vplyv zdravý spánok a vašu psychiku…
Ľudia majú radi jednoduché riešenia a hlavne také, ktoré nechcú aby museli veľa meniť vo svojich životoch. Týka sa to aj psychiky a spánku. Takým riešením je podávanie aminokyseliny tryptofán.
Z tejto aminokyseliny sa tvoria pre telo dve dôležité látky:
– serotoním – hormón šťastia
– melatonín – spánkový hormón
Z logiky, ktorú väčšina ľudí pozná to funguje tak, že viac tryptofánu zabezpečí viac hormónu šťastia (serotonínu) a viac spánkového hormónu (melatonínu). Bohužiaľ to tak nie je.
V tele existuje výhybkár, ktorý dokáže prehodiť smerovanie a zmení cestu aminokyseliny tryptofán. Tým výhybkárom je enzým IDO. Vďaka aktivite tohoto enzýmu sa z tryptofánu nevytára serotonín, ale kynurenín. Kynurením sa v mozgu dokáže meniť na látku, ktorá poškodzuje mozog a bráni dobrej nálade a spánku.
A prečo telo vytvára kynurenín?
Aktivita a množstvo enzýmu IDO sa zvyšuje počas zápalu. Kynurenín sa tvorí preto, aby tlmil zápaly. Ak však zápal pretrváva dlhodobo, má to negatívny vplyv na psychiku a spánok. Preto niekedy keď ľudia užívajú tryptofan vo vysokých dávkach, môžu dosiahnúť opak ako chcú. Viac kynurenínu, viac problémov v mozgu a problémov so spánkom a psychikou. Riešením pri problémoch s psychikou a problémoch so spánkom je tlmiť zápaly. Lebo zápal kradne dobrú náladu a spánok.
Melatonin
Melatonín prispieva k zmierneniu subjektívnych pocitov únavy po dlhej ceste lietadlom do iného časového pásma (jet lag).
Tvrdenie sa môže používať len v prípade potraviny, ktorá obsahuje aspoň 0,5 mg melatonínu na kvantifikovanú porciu. Aby mohlo byť uvedené toto tvrdenie, spotrebiteľ musí byť informovaný o tom, že priaznivý účinok sa dosiahne pri príjme minimálne 0,5 mg tesne pred časom spania prvý deň cesty a niekoľko nasledujúcich dní po príchode na miesto určenia.
Melatonín prispieva k skráteniu času potrebného na zaspanie.
Tvrdenie sa môže používať len v prípade potraviny, ktorá obsahuje 1 mg melatonínu na kvantifikovanú porciu. Aby mohlo byť uvedené toto tvrdenie, spotrebiteľ musí byť informovaný o tom, že priaznivý účinok sa dosiahne pri konzumácii 1 mg melatonínu tesne pred spaním.
Vitamín B12
Podľa platných nariadení EÚ môžu byť nasledujúce zdravotné tvrdenia použité v prípade ak je v jednej dávke obsiahnutých aspoň 0,38 mikrogramov vitamínu B12.
Vitamín B12 prispieva k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie.
Vitamín B12 prispieva k správnemu fungovaniu nervového systému.
Vitamín B12 prispieva k správnej látkovej premene homocysteínu.
Vitamín B12 prispieva k správnej funkcii psychiky.
Vitamín B12 prispieva k správnej tvorbe červených krviniek.
Vitamín B12 prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému.
Vitamín B12 prispieva k zníženiu vyčerpania a únavy.
Vitamín B12 zohráva úlohu v procese delenia buniek.
Melatonín je známy ako “spánkový hormón”. Reguluje cirkadiánny rytmus nášho tela (striedanie bdenia a spánku). S pribúdajúcim vekom produkcia melatonínu v tele postupne klesá, takže starší ľudia majú často zlý spánok. Ak užijete krátko pred spaním 1 mg melatonínu, melatonín napomáha k skráteniu doby zaspávania.
Okrem toho obsiahnutý vitamín B12 napomáha normálnej funkcii nervov a psychiky.
7 dôvodov prečo sú pri črevných problémoch a kandide dôležité B vitamíny:
1, Vitamíny skupiny B sú nevyhnutné pre správne fungovanie črevnej sliznice. Slizničné bunky sa rýchlo množia a pri tomto procese sú vitamíny skupiny B nevyhnutné. Neporušená črevná sliznica zase slúži ako ochranná bariéra pred patogénmi. Najmä ľudia s chronickými ochoreniami môžu byť vitamínmi B zásobovaní nedostatočne. Nedostatok B vitamínov sa môže prejaviť napríklad poškodením sliznice a tým aj narušením funkcie črevnej sliznice. Príkladom narušenej črevnej sliznice sú dnes tak aktuálne všadeprítomné alergie.
2, Vitamín B3 alebo niacín – pri pokusoch na zvieratách sa zistilo, že vitamín B3 môže spomaľovať rast plesní (kandidy) na slizniciach. Toto platí aj o vaginálnych plesniach. Užívanie vitamínov skupiny B spolu s liekmi pôsobiacimi proti plesniam (antimykotikami) bolo účinnejšie ako užívanie samotných liekov (antimykotík).
3, Zistilo sa, že vysoké dávky vitamínu B1 (tiamín) výrazne znižuje príznaky únavy u pacientov so zápalovými ochoreniami čriev. Tento účinok bol pozorovaný aj napriek tomu, že v krvi pacientov nebol merateľný nedostatok vitamínu B1.
4, Vitamín B2 (riboflavín) má protizápalové a antioxidačné vlastnosti. Ak sa podával vitamín B2 počas troch týždňov pacientom s Crohnovou chorobou, došlo u nich k zníženiu oxidačného stresu, rôznym protizápalovým účinkom a zníženiu klinických príznakov crohnovej choroby.
5, Vitamín B6 (pyridoxín) je dôležitý pri metabolizme aminokyselín a bielkovín. Nedostatok vitamínu B6 bol zistený u približne 30 % pacientov s chronickým zápalovým ochorením čriev (IBD). Nízke hladiny vitamínu B6 boli spojené so zvýšenými hladinami homocysteínu u pacientov s IBD. Títo pacienti majú tiež štvornásobne zvýšené riziko trombózy (trombóza môže byť oplyvnená aj zvýšenou hladinou homocysteínu).
6, Kyselina listová alebo folát je dôležitá pre tvorbu DNA (genetickej informácie) počas rastu buniek. Tkanivá s rýchlym delením, kde patria aj slizničné bunky sú preto obzvlášť závislé na dobrom prísune kyseliny listovej/folátu. Zistilo sa, že nedostatok kyseliny listovej/folátu môže zvýšiť riziko rakoviny hrubého čreva. Doĺňanie kyseliny listovej/folátu je obzvlášť dôležitá, ak sa užívajú lieky ako napr. metotrexát, sulfasalazín alebo antidiabetiká.
7, Nízke koncentrácie vitamínu B12 a zvýšenie koncentrácie homocysteínu sa zistili u pacientov s Crohnovou chorobou. Riziko hyperhomocysteinémie (zvýšenej hladiny homocysteínu) bolo výrazne vyššie u pacientov so zápalovým ochorením čriev ako u kontrolnej skupiny bez tejto choroby. Homocysteín je bunkový jed a podieľa sa na vzniku zápalových ochorení, tromóz, cievnych ochorení, porúch detoxikácie a pod.
Zákazník (overený zákazník) –
Zákazník –
Často som mával problémy so spánkom, tabletky mi pomohli zaspať rýchlo a vždy som sa zobudil plný energie. Určite odporúčam.
Zákazník (overený zákazník) –
Je to dobrá vec 🙂
Zákazník (overený zákazník) –
Zákazník –
Melatonin sme zacali uzivat cela rodina uz pocas korony, na odporucanie lekara. Vraj pomaha aj tak celkovo pri virozach. Ale osvedcil sa mi aj pri problemoch so zaspavanim. Naozaj to funguje.
Zákazník –
ľahšie sa mi zaspáva a nerobí mi problém zobúdzať sa
Zákazník –
pomahaju mi zaspat kazdu noc 😁
Zákazník –
Za mňa najlepší melatonín
Zákazník –
vynikajúci melatonín, hádam najlepší aký som kedy mal