Popis
Provital Fiber – Fermentovaný extrakt z 36 druhov ovocia a zeleniny
Konečne čosi čo je zdravé a deti si to budú samé pýtať, lebo im to chutí !
“Toto mi detí nechcú!” , “Toto mi deti nezjedia”, “Z tohoto mi dieťa napína” . Tieto vety počúvam od matiek pomerne často. Veľa vecí, ktoré sú zdravé deťom bohužiaľ nechutia. Čo by ste povedali keby čosi chutilo ako domáci malinový lekvár (veľmi dobre si ho pamätám ako chutil, lebo doma sme ho robili), bolo to bez cukru a bolo to ešte zdravé? Tak taký výrobok vám dnes predstavím. Volá sa Provital Fiber.
Provital Fiber obsahuje:
Fermentovaný extrakt z 36 druhov ovocia a zeleniny.
Výsledkom fermentácie je výrazne lepšie využitie protizápalových flavonoidov a polyfenolov z ovocia a zeleniny. Vďaka fermentačnému procesu sú tieto látky rozložené na dostupnejšie menšie molekuly, ktoré vie telo lepšie využiť.
Polyfenoly a flavonoidy sú dôležité antioxidanty, ktoré priamo pôsobia v čreve a zabraňujú zápalom (nielen v čreve) a pomáhajú upokojiť imunitný systém.
Obsahuje vo vode rozpustné mikrovlákna. Zmes rôznych typov vlákien, ktoré sú lepšie využiteľné rôznymi baktériami v našom čreve. Široká škála vláknin poskytuje efektívnu výživu pre veľkú časť mikrobiómu.
Vláknina obsiahnutá v Provital Fiber podporuje rast probioticky pôsobiacich baktérií. Preto je dobré túto vlákninu užívať aj počas antibiotickej liečby.
Provital Fiber obsahuje látky podobné enzýmu superoxiddismutáza, ktorý chráni mitochondrie. Tieto látky pritom nie sú ničené žalúdočnou kyselinou, tráviacimi enzýmami a ani žlčovými kyselinami!
Mikrovláknina z ProvitalFiber sa v čreve mení na špeciálne tuky (butyrát), ktoré vyživujú sliznice a pôsobia protizápalovo. Enzýmy obsiahnuté v Provital Fiber podporujú trávenie prijatej potravy. Provital Fiber tým podporuje aj metabolizmus.
V Probital Fiber nájdete aj probiotikum Bacillus subtilis DE111. Táto probiotická bákteria je vhodná pri – opakujúcich sa bolestiach brucha – zápaloch čreva – častej plynatosti a nadúvaní – škvŕkaní v bruchu – pocite nevoľnosti – pocitoch ťažoby v bruchu – častom nutkaní chodiť na záchod – znižuje nadmerné grganie – pomáha bojovať bojovať proti infekciám vrátane Clostrídium difficile a Helicobacter pylori – pri refluxe žalúdočnej kyseliny – tvorí látky vyživujúce črevné sliznice, ktoré pôsobia protizápalovo – tou látkou je butyrát
Bacillus subtilis pomáha znižovať zápaly čriev a hojiť „deravé črevo”.
Bacillus subtilis znižuje zápal v gastrointestinálnom trakte. Vedci už v minulosti zistili, že baktéria má antibiotické vlastnosti – dokáže zneškodniť patogénne baktérie zničením ich bunkových stien. Bacillus subtilis podporuje rast probiotických baktérií, je teda vhodné ho užívať po a počas antibiotickej liečby.
Bacillus Subtilis je odolný teplu a nevyžaduje si žiadne špeciálne podmienky na skladovanie.
ProvitalFiber je určený tak deťom ako aj dospelým.
Polyfenoly – ako ovplyvňujú vašu imunitu a zdravie?
Ak sa bavíme o imunite u ľudí bavíme sa o bunkách imunitného systému a látkach, ktoré tieto imunitné bunky tvoria. Ale položili ste si niekedy otázku či majú imunitu aj rastliny?
Áno aj rastliny majú svoju imunitu a tvoria si látky, ktoré ich chránia pred plesňami, baktériami a pod. Tieto látky sa volajú polyfenoly a majú často krát nepríjemnú chuť, často ich vnímame ako farbivá v plodoch a pod.
Mnohé tieto polyfenoly poznáte aj vy, lebo sa prezentuje ich pozitívny účinok na zdravie. Polyfenoly majú nasledovný účinok : – protizápalový – imunomodulačný – antioxidačný – protirakovinový – majú pozitívny vpylv na metabolizmus cholesterolu (znižujú “zlý” cholesterol a zvyšujú “dobrý” cholesterol, znižujú celkový cholesterol) – pozitívne vplývajú na citlivosť buniek na inzulín čo chráni pred rozvojom diabetu – atď.
Problém polyfenolov je to, že rastliny si ich vytvárajú pre seba a nie pre ľudí. Preto ich využitie v organizme je veľmi malé. Cca len 5% z nich dokáže preniknúť do tela a len veľmi malá časť ktoré do tela prejdú je využitá, lebo býva často vylúčená. Čo sa týka vylučovania, telo sa k nim správa k polyfenolom podobne ako ku liekom. V pečeni sa ich snaží vylúčiť.
Jedným zo spôsobov, ako zvýšiť využitie polyfenolov je ich rozloženie na menšie – v čreve ľahšie vstrebateľné molekuly. Toto sa dokáže udiať riadenou-cielenou fermnetáciou.
Fermentácia, ktorá je presne riadená cez špecifické baktérie dokáže veľké molekuly rastlín (aj polyfenolov) rozložiť na oveľa menšie častice, ktoré vie telo človeka oveľa lepšie využiť. Toto robí z fermentovaných rastlín a ich plodov oveľa pre zdravie hodnotnejší produkt.
Polyfenoly z rastlín a ich plodov majú pozitívny vplyv aj na črevo:
- pomáhajú “zaceľovať” deravé črevo, čím zlepšujú vstrebávanie živín a zároveň bránia prieniku imunitu dráždiacich látok do tela napr. baktérií či alergénov – znižujú tvorbu prozápalovo pôsobiacich látok
- zvyšujú tvorbu protizápalovo pôsobiacich látok
- podieľajú sa na zlepšovaní detoxikačnej schopnosti organizmu
- ovplyvňujú mnohé baktérie, napr. niektoré zdraviu prospešné baktérie podporujú a iné, zdraviu škodlivé baktérie potláčajú. Správajú sa tak ako inteligentné antibiotiká! Spomaľujú množenie choroboplodných baktérií
- zvyšujú tvorbu látok, ktoré vyživujú sliznice. Toto si predstavte tak, že tak ako si ženy dávajú výživné masky a krémy ma pleť. Polyfenoly v čreve robia čosi podobné pre sliznice, ktoré sú akousi kožou z vnútra tela – podporujú tvorbu sekrečných imunoglobulínov typu A
Mnohé matky napriek tomu, že vedia, že ako je zelenina a ovocie dôležité nevedia do detí žiadnu zeleninu a často ani ovocie dostať. Práve v ovocí a zelenine sa nachádzajú spomínané polyfenoly. Pri súčasnom zdravotnom stave detí, keď sú deti permanentne choré a nielen na akútne infekcie, ale aj astmy, alergie či autoimunitné ochorenia je príjem polyfenolov pre ich vlastnosti, ktoré som vám opísal veľmi žiadúci.
Neuveriteľne veľa matiek rieši problém s mandľami detí. Mandle sú súčasťou lymfatického systému človeka. Sú teda veľmi citlivé na preťaženie tohto systému a preto sa radi zapaľujú a zväčšujú. Pravidelne dostávam otázky čo na mandle.
Riešiť mandle bez toho aby som riešil črevo, zápaly, stravu je v podstate nemožné. Lebo mandle sa nedajú vytrhnúť z kontextu fungovania tela. Najväčším “znečisťovateľom” lymfatického systému je pritom črevo. V čreve vznikajú subklinické zápaly (nie je ich možné pozorovať ako klasický zápal), ktoré sa prejavujú v celom tele, len si to neuvedomujeme. Imunita sliznic sa vytvára v čreve. Slizničná imunitu ovplyvňuje všetky naše duté časti teda aj dutiny, kde sú mandle.
Vôbec sa nečudujeme, že dnešné deti majú také problémy s mandľami aké majú. Tráviace problémy, zle fungujúce črevo a preťaženie lymfy cez zle fungujúce črevo a subklinické zápaly v čreve vytvárajú úžasné podmienky pre zväčšené mandle a problémy s ich zapaľovaním.
Polyfenoly sú preto aj pri takýchto problémoch veľmi cenným pomocníkom. Ich účinok ich predurčuje na pravidelnú konzumáciu. Samozrejme by mala prísť aj zmena stravy, lebo kolapsu mandlí predchádza systematické vytváranie problémov v čreve cez nevhodnú stravu.
Fermenované polyfenoly z 36 druhov ovocia a zeleniny nájdete vo výrobku Provital Fife
Pôvod základnej zložky: EU
Upozornenie: Nádobku uchovávajte uzatvorenú, mimo dosahu malých detí. Prípravok nie je vhodný pre deti do 3 rokov.. Užívanie doplnku pre tehotné a dojčiace ženy odporúčame vopred konzultovať s lekárom. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Skladujte v uzatvorenej nádobe, v suchu, pri teplote do 25 °C, chráňte pred priamym slnečným žiarením.
Odporúčaná denná dávka pre deti od 3 rokov: 1x denne 3 g.
Do pohára nasypte 3 g (1 naplnená odmerka po rysku 5 ml) doplňte 150 ml neperlivej vody, dobre premiešajte a vypite.
Obsah balenia: 30 denných dávok.
Bez lepku, bez farbív, bez GMO
Množstvo účinných látok | 1 dávka (3g) | *RVH |
Probiotický fermentovaný prášok
z ovocia a zeleniny |
2000 mg | – |
Prebiotická vláknina z čakanky | 500 mg | – |
L-glutamín vegan | 500 mg | – |
Bacillus subtillis | 1 mld. KTJ* | – |
*RVH – referečná výživová hodnota
KTJ* – kolóniu tvoriace jednotky
Recenzie
Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.