Popis
-
Aróniové víno
- Víno vzniklo modernou technológiou zo 100% fermentovanej šťavy arónie čiernoplodej a svojím zložením a fyziologickým obsahom látok presahuje aj najkvalitnejšie červené vína na celom trhu. Vôňa tohto vína je plná až intenzívna, typická je trpkasto-trieslovinová chuť. Arónia čiernoplodá je jedným z najhodnotnejších ovocí v našich končinách, je považovaná za superplodinu a pre jej zloženie ju pokojne môžeme nazvať aj zázrakom našej prírody.
Krajina Pôvodu Slovensko
Servírovanie: +5° až +15°C
OBSAH ALKOHOLU: 11%, polosladké
Obsah: 500 ml
Na objednanie tohto produktu musíte byť plnoletí.
Prezrite si celú našu ponuku vín z vinárstva Miluron: https://zelenyobchodik.sk/?s=miluron&post_type=product
Miluron je mladé slovenské vinárstvo zamerané na výrobu ovocných vín, vinárstvo, ktoré pripravuje aj špecifické víno z lesných čučoriedok. Mladá vinárska spoločnosť vznikla na podnet priateľov a známych, ktorých oslovilo ich čučoriedkové víno vyrobené klasickou a poctivou metódou. Tajomstvo jeho výnimočnosti sa opiera o starý, výnimočný rodinný recept. Cieľom vinárstva Miluron je vyrábať ovocné vína z poctivých surovín zo Slovenska t.j. nadviazať na dlhoročnú tradíciu, ktorá už takmer úplne zanikla…
Pevne veríme a dúfame, že Vám bude vínko z produkcie vinárstva Miluron chutiť a jeho lahodná chuť Vám vyčarí úsmev na tvári 🙂
Arónia ako prírodná kráľovná antioxidantov
Arónia je právom považovaná za tzv. superovocie či vitamínovú bombu. Aj keď jej plody sú pomerne malé, vyznačujú sa mimoriadnymi pozitívnymi účinkami na ľudský organizmus. Je vedecky dokázané, že arónia je bohatým zdrojom vitamínov, minerálnych látok a ostatných živín prospešných pre človeka. Obsahuje prírodný jód.
Arónia čiernoplodá – niekde označovaná aj jarabina čiernoplodá – patrí medzi kríkovité rastliny z čeľade ružovitých. Je trvácou plodinou, ktorá nie je náročná na pôdu (najviac jej vyhovuje pôda s pH 6 – 6,5). Vyznačuje sa aj pomerne dobrou odolnosťou voči nízkym teplotám.
Má biele až ružovkasté kvety menšej veľkosti, ktoré sa objavujú zvyčajne v apríli. Kvitnutie trvá v prieme tri týždne, po ňom nasleduje tvorba plodov a ich dozrievanie (august až začiatok septembra). Práve pre svoje jemné, okrúhle, dužinaté a fialovočierné jedlé plody je arónia mimoriadne cenená. Obsahuje viacero biologicky aktívnych látok, ktoré majú preukázané priaznivé pozitívne účinky na ľudský organizmus. Obzvlášť cenená je prítomnosť proantokyanidínov a antokyánov v šupke arónie. Pre porovnanie, arónia obsahuje až trojnásobné množstvo antokyánov v porovnaní s čiernymi ríbezľami.
Prečo užívať aróniu?
Dnes je arónia mimoriadne cenená rastlina pre vysoký obsah minerálnych látok, polyfenolických zlúčenín (antokyány, flavonoly, polyfenolické kyseliny, prokyadinýni), vitamínov (A, B, C, E, K a p) a stopových prvkov ako vápnik, horčík, železo, draslík, zinok, sodík, fosfor, mangán, bór i jód. Prívlastky superovocie či vitamínová bomba nezískala arónia neopodstatnene. Má mimoriadne prospešné účinky na viaceré oblasti ľudského tela. Prečisťuje a lieči pečeň i obličky. Znižuje vysoký krvný tlak aj edémy (opuchy). Zmierňuje migrény, anémiu, predmenštruačný syndróm i priebeh menopauzy. Imunita je viac posilnená a navyše arónia detoxikuje organizmus. Arónia je taktiež považovaná za prírodne antidepresívum a prečisťuje lymfatický systém. Je prevenciou pred vznikom nádorov a rakovinových ochorení, Alzheimerovej a Parkinsonovej choroby, reumatických aj kardiovaskulárnych ochorení i zeleného a šedého zákalu. Arónia je odporúčaná i z ďalších dôvodov. Možno spomenúť podporu funkcie štítnej žľazy, harmonizáciu hormonálneho systému a elimináciu žalúdočných problémov. Nehovoriac o jej výnimočne vysokých antioxidačných, antiseptických a antibiotických účinkoch. My v biofarme Zamio pestujeme aróniu pri prísnom dodržiavaní zásad ekologického poľnohospodárstva. Aróniu spracovávame celoročne a to do finálnej podoby ako 100% ovocné štavy lisované za studena , ktoré po spracovaní uchovávajú všetky zdravé zložky.
Recenzie
Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.