Popis
Quercetin môže zabrániť uvoľňovaniu histamínu z bazofilov a žírnych buniek v reakcii na
antigény (posilnením bunkových membrán žírnych buniek).
Quercetin je prirodzene sa vyskytujúci vychytávač voľných radikálov, ktorý podporuje zdravú funkciu imunitného systému. * Laboratórne štúdie preukázali, že kvercetín môže tiež pomôcť pri podpore normálnej respiračnej funkcie. * Bromelain má dlhú históriu používania bylinkármi a je známe, že pomáha vyrovnávať rovnováhu. reakcia imunitného systému na environmentálne výzvy. * Táto doplnková kombinácia môže teda podporovať celoročné dýchacie zdravie a podporovať celkový komfort.
Užívanie:
Užívajte 2 kapsuly 20 minút pred jedlom, dvakrát denne. Osoby s citlivými žalúdkami môžu uprednostňovať užívanie kapsúl s jedlom.
Skladovanie:
Po otvorení skladujte na chladnom a suchom mieste.
Zloženie:
quercetin | 800 mg | * |
Bromelain (2400 GDU / g) | 165 mg | |
Ostatné ingrediencie:
Ryžová múka, hypromelóza (celulózová kapsula), mikrokryštalická celulóza, stearát horečnatý (rastlinný zdroj) a oxid kremičitý. Bez citrusov. Nevyrába sa z kvasníc, pšenice, lepku, sóje, mlieka, vajec, rýb, mäkkýšov alebo orechov. Vyrobené v zariadení GMP, ktoré spracováva iné zložky obsahujúce tieto alergény. Upozornenie: |
Balenie: 120 kapsúl
Krajina pôvodu: USA
Upozornenie:
Ustanovené odporúčané dávkovanie sa nesmie prekračovať. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada pestrej stravy. Ukladať mimo dosah detí. Nie je vhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Uchovávajte mimo dosahu detí. Výrobca, dovozca a distribútor nezodpovedajú za škody spôsobené nevhodným užívaním alebo skladovaním.
Čo je to Quercetin a prečo ho užívať?
Quercetin po slovensky nazývaný aj kvercetín je jedným z bioflavonoidov, ktoré sa prirodzene vyskytujú v rastlinách. Vďaka svojej špeciálnej chemickej štruktúre tvorí quercetin najvyššiu triedu antioxidantov.
Je významným lapačom voľných radikálov, ktorý podporuje zdravú funkciu imunitného systému. Laboratórne štúdie preukázali, že kvercetín môže tiež prispieť k podpore normálnej funkcie dýchania.
Názov sa používa od roku 1857 a je odvodený od quercetum (dubový les), podľa dubového rodu Quercus. Quercetin sa totiž nachádza aj v dubovej kôre.
Bromelain je tráviaci enzým, ktorý sa získava zo stoniek ananásu. Zlepšuje trávenie jedál, ktoré sú bohaté najmä na bielkoviny. Priaznivo vplýva na imunitu.
Bromelain už v dávnej minulosti úspešne používali majstri bylinkári, jeho história je bohatá a je známe, že pomáha podporovať vyváženú odpoveď imunitného systému na environmentálne výzvy.
Účinky quercetinu a bromelainu sa navzájom doplňajú, ich kombinácia tak môže podporovať celoročné zdravie dýchacích ciest a podporovať celkový sezónny komfort. Fungujú spolu ako účinný doplnok prevencie civilizačných ochorení.
Aké pozitívne účinky má kvercetín na ľudské zdravie?
Osoby bez zdravotných problémov sa po užívaní výživového doplnku Quercetin s bromelainom cítia lepšie a po jeho dlhodobom užívaní pocítili aj mnoho ďalších pozitív.
- Priaznivo vplýva na imunitný systém.
- Podporuje správnu funkciu dýchacích ciest.
- Má protizápalové účinky.
- Má silné antioxidačné účinky.
- Zmierňuje príznaky sezónnych alergií
Aké ďalšie pozitívne účinky má užívanie quercetinu?
Kvercetín ponúka množstvo potenciálnych terapeutických použití pri prevencii a liečbe stavov, spojených nielen s chrípkou alebo prechladnutím. Pozrime sa, aké to sú:
Quercetín a alergie, astma, žihľavka
Kvercetín by mohol byť užitočný pri niektorých alergiách ako sú senná nádcha a žihľavka. Inhibuje totiž tvorbu a uvoľňovanie histamínu a iných alergénnych a zápalových látok. To následne pomáha stabilizovať bunkovú membráu žírnych buniek – mastocytov. Mastocyty sú považované za imunitnú bránu do mozgu, ako aj za senzor environmentálneho a emocionálneho stresu a pravdepodobne sa zúčastňujú na neuropatologických procesoch ako napr. pri skleróze multiplex.
Štúdia z r. 2006 ukázala, že kvercetín je schopný účinkovať ako inhibítor sekrécie mastocytov, spôsobuje zníženie uvoľňovania tryptázy a IL-6 a znižuje uvoľňovanie mRNA histidín dekarboxylázy (HDC) z ľudských mastocytov (HMC)-1. Tieto výsledky robia z kvercetínu terapeutickú látku spolu s inými zlúčeninami pre neurologické ochorenia sprostredkované degranuláciou mastocytov.
Quercetín a srdce
Príjem antioxidantu kvercetínu údane chráni pred ischemickou chorobou srdca (IChS), spôsobenú oxidovaným LDL (zlý cholesterol). Pravidelný príjem flavonoidov v potrave môže redukovať riziko úmrtí na IChS u najmä starších mužov. Navyše iná štúdia hlási nepriamu úmernosť medzi príjmom kvercetínu a hladinou celkového cholesterolu v krvi. Tieto zistenia poskytujú nový náhľad a opodstatnenie potenciálneho použitia kvercetínu pri prevencii kardiovaskulárnych ochorení.
Quercetín a cukrovka
Bolo zistené, že kvercetín je inhibítor enzýmu aldehyd reduktáza, ktorý hrá úlohu pri premene glukózy (cukor) na sorbitol (alkohol) v tele. U osôb s cukrovkou sa rozvíjajú sekundárne problémy, ako je neuropatia, retinopatia, nefropatia a pod. a to z dôvodu, že sa v tele vytvára sorbitol. Kvercetín preto môže mať priaznivý prínos pre nutričné zvládanie cukrovky, pre potvrdenie týchto účinkov, ktoré boli pozorované v nie ľudských pokusoch, je však potrebný ďalší výskum, ktorý by mohol tieto účinky potvrdiť aj na ľudskom organizme.
Quercetin a dna
Kvercetín má údajne schopnosť inhibovať xantín oxidázu, čím bráni tvorbe kyseliny močovej a môže zmierňovať príznaky dny.
Quercetin a jeho účinky sú už dlhodobo skúmané v súvislosti s radom rôznych druhov ochorení. Dôvodom tohto vedeckého záujmu je predovšetkým to, že kvercetín môže blokovať zápal, ktorý urýchľuje starnutie a predstavuje rizikový faktor alebo jednu z príčin závažných a to najmä chronických ochorení. Výskumy neustále prebiehajú a len čas ukáže, či sa kvercetín osvedčí ako pomocník aj v prípade najnovšieho ochorenia COVID-19.
Aké potraviny sú prírodným zdrojom quercetinu?
Quercetin sa prirodzene sa vyskytuje v mnohých druhoch ovocia, napríklad v jablkách, arónii, čučoriedkach, brusniciach, slivkách. Nachádza sa však aj v zelenine ( červená cibuľa a kel ho obsahuje značné množstvo), v citrusoch, čiernom a zelenom čaji, červenom víne, dubovej kôre. Obsahujú ho aj listy ( napr. reďkovky, feniklu ) , semená, obilniny, kapary. Jedna štúdia dokonca zistila, že organicky pestované paradajky mali o 79 % viac kvercetínu ako neekologicky pestované. Quercetín je údajne prítomný v rôznych druhoch medu z rastlinných zdrojov.
Napriek tomu je však náročné dosiahnuť požadované koncentrované množstvo v našom tele.
Ako teda zistím, či mám ne/dostatok quercetínu?
Pretože kvercetín nepatrí medzi základné živiny, dalo by sa povedať, že nemôže existovať nedostatok kvercetínu, resp. že nemôžeme trpieť jeho nedostatkom. No nedostatok antioxidantov je však veľmi častým javom a môže mať za následok viacero zdravotných problémov.
Quercetin – Kvercetín je mimoriadne silný prírodný antioxidant a svojím účinkom podporuje ďalšie dôležité antioxidanty, ako je vitamín C a vitamín E. Je pre správne fungovanie imunitného systému veľmi dôležitý.
Ak chcete príjem quercetínu zvýšiť, vhodné sú výživové doplnky s jeho obsahom, ktoré pomáhajú pri riešení zdravotných problémov.
U nás v Zelenom obchodíku Vám ponúkame Quercetin v kombinácii s bromelainom od overeného amerického výrobcu NOW FOODS . Tento prestížny výrobca sa zaoberá výrobou prírodných produktov prémiovej kvality už od r. 1968. Now Foods prevádzkuje jedno z najpokročilejších súkromných laboratórií, čím zaručuje vysokú kvalitu a zároveň bezpečnosť. Ich vlastné výrobky a prísady sú chránené ochrannou známkou.
Zdroje: en.wikipedia.org, jamieson.sk
Mitchell AE, Hong YJ, Koh E, Barrett DM, Bryant DE, Denison RF, Kaffka S (júl 2007). „Desaťročné porovnanie vplyvu organických a konvenčných postupov pestovania plodín na obsah flavonoidov v paradajkách“. Journal of Agricultural and Food Chemistry
Hertog M. G. a kol.: Dietary antioxidant flavonoids and risk of coronary heart disease: the Zutphen Elderly Study; Lancet, 1993.
Arai Y. a kol.: Dietary intakes of flavonols, flavones and isoflavones by Japanese women and the inverse correlation between quercetin intake and plasma LDL cholesterol concentration; J. Nutr., 2000.
Recenzie
Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.