Ako odkysliť telo?

Dnešný spôsob života priam nabáda k tomu, aby sme sa stravovali v rýchlych občerstveniach, spali v noci len pár hodín, vypili niekoľko šálok kávy, stres zaháňali sladkosťami, cigaretami a neškodným pohárom vínka. Ak len niečo zo spomenutého urobíme každý deň, pridáme k tomu nedostatočný pohyb na čerstvom vzduchu, či nedostatok slnečných lúčov, naše telo musí pracovať naozaj ťažko, aby sa  vrátilo späť do rovnováhy.

Počuli ste už niekedy o prekyslení organizmu? Alebo o tom, že alergie, časté nachladnutia, vypadávanie vlasov, dokonca aj kardiovaskulárne choroby môžu mať jednu spoločnú, úplne jednoduchú príčinu? Je ňou prílišné oslabenie organizmu, ktoré vzniká v dôsledku jeho prekyslenia. Toto prekyslenie si vytvárame nesprávnou stravou a životosprávou. Kyslosť a zásaditosť sa meria pomocou pH. Je to skratka pre výraz „potenciál vodíka“ a meria sa ním, koľko iónov vodíka sa nachádza v konkrétnom roztoku.

Krv, ako jedna z najdôležitejších tekutín v našom tele, má pH 7,35-7,40 a neustále udržiava túto úroveň, nakoľko jej zníženie by mohlo viesť k vážnemu ohrozeniu života. Biochemické procesy v našom tele sú zamerané  práve na udržanie pH v krvi, a to aj za cenu nesprávneho fungovania iného orgánu. Aby bola udržaná jej správna hodnota, telo si požičiava zásadotvorné látky zo zásob, a teda minerálne látky, vápnik, draslík, horčík odoberá zo životne dôležitých orgánov a kostí, aby neutralizovalo kyseliny a rýchlejšie ich vylúčilo z tela. Prvým príznakom na nadmerne kyslé prostredie je únava a následné oslabenie imunity.

V prípade, že vás trápi akýkoľvek zdravotný problém, krok číslo jeden je odkyslenie organizmu a úprava jeho acidobázickej rovnováhy.

Ako napraviť prekyslenie organizmu?

Ak si kladiete otázku, ako odkysliť telo, prinášame vám niekoľko tipov. V prvom rade, je to úprava stravy, a teda obmedzenie tzv. kyslých potravín: cukor, mlieko, mäso, pečivo, káva, vajcia, alkohol…atď. Medzi zásadité potraviny patria niektoré druhy ovocia a zeleniny, orieškov či tukov. Je dôležité, v správnom pomere, kombinovať zásadité a kyslé potraviny, jesť pravidelne, pomaly a v kľude. Piť veľa vody, dať prednosť čerstvým a duseným jedlám. Pri odkyslení organizmu treba myslieť na zvýšený prísun minerálov .

Minerálny nápoj v prášku v prémiovej kvalite, Dr. Jacobs Basenpulver, prispieva k acidobázickej rovnováhe  a obsahuje vitamín D3 na podporu lepšieho vstrebávania vápnika. Je vyrobený z rastlinných a minerálnych surovín, v jeho zložení je až 95% organických minerálnych zlúčenín (citrátov). Citráty sa vyskytujú v mnohých potravinách, sú prirodzenou súčasťou našich buniek a prispievajú k zabezpečeniu rovnováhy pre nervy, svaly a kosti. Prednosťou tohto doplnku výživy je nízky podiel sodíka a vyšší podiel draslíka, neobsahuje cukor, laktózu, umelé sladidlá či príchute.

Pri trvalom pocite prekyslenia, môže pomôcť aj príprava chutného bylinného čaju. Ak hľadáte prírodné možnosti ako odkysliť telo, odporúčame aj čajový koncentrát Serafin Prekyslenie. Je vyrábaný unikátnou technológiou, pri ktorej sa niekoľko hodín luhujú byliny pod tlakom vodnou parou. Tento koncentrát je iba pasterizovaný, neobsahuje cukry ani žiadne farbivá – len bylinky, s pridaním jablčného koncentrátu.

Aj zelené potraviny sú dobré na odkyslenie?

Medzi veľmi obľúbené zelené potraviny, ktoré vďaka svojmu zásaditému charakteru pomáhajú neutralizovať kyslé prostredie v tele, patrí zelený jačmeň.  V prípade, že premýšľate nad tým, ako odkysliť telo, môže vám v tom pomôcť aj táto superpotravina, ktorú konzumovali už oddávna naši predkovia ako zdroj sily. Zelený mladý jačmeň BIO iswari  v prášku, je vyrobený z mladých výhonkov jačmeňa, ktoré sú vysušené a rozomleté na prášok. Vďaka tomu, že sa jačmeň suší pomaly a pri nízkych teplotách, zachováva všetky prirodzené látky. Pitie tohto osviežujúceho nápoja má pozitívny vplyv na náš organizmus, predovšetkým z hľadiska detoxikácie, zlepšenia imunity a vitality.

Menej známou, ale veľmi prospešnou zelenou potravinou je kamut. Je to druh pšenice, ktorá neprešla metódou kríženia alebo genetickými úpravami a je považovaná za jednu z najčistejších, na živiny bohatých, potravín na planéte. Pure Planet Zelený kamut je 100% čistý, certifikovaný BIO prášok špičkovej kvality, je najčistejším nepasterizovaným práškom zo šťavy mladej pšenice, aký je možné zohnať. Zmiešaný s vodou alebo ovocnou šťavou, očisťuje a detoxikuje, podporuje regeneráciu buniek, zdravý imunitný systém, zvyšuje energiu, znižuje pocit únavy, zabezpečuje zásadité živiny a tým podporuje zdravú hladinu pH v tele.

Akýkoľvek zdravotný problém riešite, myslite na to, že žiadna liečba nemôže byť účinná, ak váš organizmus nie je v acidobázickej rovnováhe. Keď sa vaše telo odkyslí, je viac ako možné, že sa vyriešia aj vaše zdravotné komplikácie.  Možností ako odkysliť telo je neskutočné množstvo, my sme vám priniesli zopár z nich, teraz je už na vás, aby ste začali, čo najskôr konať.