Bylinky ako pomoc pri probléme s otehotnením

Problémy s otehotnením a bylinky na otehotnenie

Čoraz viac mladých párov posledné roky zisťuje, že počať dieťa prirodzeným spôsobom nie je samozrejmé. V minulosti išlo skôr o výnimočný jav, dnes sa neplodnosť právom zaraďuje medzi civilizačné choroby. Dostupné údaje hovoria o tom, že problémy s otehotnením má 47 miliónov párov a 186 miliónov jednotlivcov na celom svete. Odhaduje sa, že na Slovensku je neplodných 15 % až 20 % párov.

Neplodnosť je definovaná ako neschopnosť otehotnieť po roku pravidelného nechráneného pohlavného styku. Príčiny môžu byť rôzne, vrátane tých genetických, hormonálna nerovnováha, alebo môže ísť o negatívne faktory, ktoré so sebou prináša životný štýl (nadváha alebo podváha, fajčenie, alkohol, drogy, málo pohybu, stres) ale i vek. U žien je ideálna doba pre počatie medzi 23. a 33. rokom života: pravdepodobnosť otehotnenia je približne 25% v každom mesiaci.

Ako na problémy s otehotnením?

Ak patríte medzi tie páry, ktoré majú problém s otehotnením, nemusia byť jediným riešením syntetické lieky. V prvom kroku sa zamyslite nad svojou životosprávou, konkrétne či je vaša strava dostatočne pestrá (obsahuje dostatok zeleniny, ovocia, strukovín), či je váš pitný režim dostatočný. Niektoré vitamíny je veľmi zložité prijímať v strave, preto odporúčame nasadiť vhodné výživové doplnky. Zamerajte sa len na tie najkvalitnejšie.

Gynex superkoncentrát od EnergyK nim bezpochyby patrí aj výrobok zostavený podľa tradičnej čínskej medicíny Gynex superkoncentrát Energy. Ide o vysoko koncentrovaný širokospektrálny bylinný prípravok so zmesou prírodných éterických olejov, ktorý dokáže vyrovnávať výkyvy organizmu na psychickej a hormonálnej úrovni, u mužov aj žien. Uplatňuje sa v prípade gynekologických ťažkostí, normalizuje činnosť štítnej žľazy, zlepšuje premenštruačný komfort a podporuje imunitný systém. Je potrebné zdôrazniť, že tento prípravok má dobrý vplyv na podporu plodnosti oboch pohlaví. Problém s otehotnením dnes nie je len záležitosťou žien. U takmer polovici párov je problém na strane muža. Až 90% mužov, ktorí prichádzajú na spermiorgram nemajú normálne hodnoty (podľa WHO noriem). Pred dvadsiatimi rokmi sa v učebniciach bežné hovorilo o 40 miliónoch spermií na ml. A dnes, podľa Svetovej zdravotníckej organizácii (WHO) je to 15 miliónov na ml. Ukazuje sa teda prudko znižujúci trend a odhaduje sa, že v budúcnosti už počatie dieťaťa prirodzeným spôsobom bude veľmi zriedkavé.

Cholín a Inositol - zdravie nervového systému –  vitamíny pre dobrú pamäť a koncentráciuAk riešite problém s otehotnením, nezabúdajte na dostatočný prísun vitamínu B. Do tejto skupiny patria aj cholín a inozitol, ktoré sú obsiahnuté vo výživovom doplnku NOW Cholina a Inositol-výživový doplnok. Inositol sa používa ako doplnok stravy pri výskyte polycystyckých vaječníkoch. Zlepšuje funkcie vaječníkov, pôsobí na zvýšenie počtu kvalitných a zrelých vajíčok a má pozitívny vplyv na úpravu a reguláciu cyklu. Cholín zas pomáha obmedzovať zápaly a podporuje zdravý vývoj plodu u tehotných žien. Cholín je základná živina, ktorá sa podieľa na rôznych vývojových procesoch počas tehotenstva a je prevenciou potratu. Obsahujú ho vaječné žĺtky, pečeň ale i pšeničné klíčky. Cholín by mali dopĺňať vegáni i vegetariáni, no jeho potreba je podstatne vyššia aj počas tehotenstva a dojčenia.

Na prevenciu nedostatku cholínu v tomto období odporúčame Lactacholin 100ml Dr.Jasob´s. Okrem cholínu obsahuje aj 40% pravotočivej kyseliny mliečnej z prirodzenej fermentácie (bez mliečnych zložiek). Obsahuje niekoľko násobne viac kyseliny mliečnej ako bežné kyslomliečne produkty.

A čo bylinky na tehotenstvo?

Tinktúra pre ženy 50ml SerafinMaliník obyčajný, Čierne ríbezle, Nechtík lekársky, Jarabina vtáčia či Žihľava dvojdomá sú bylinky, ktoré tiež priaznivo ovplyvňujú funkciu ženských pohlavných orgánov. Vysoko účinný bylinný výťažok z pupeňov, pukov a mladých výhonkov týchto rastlín obsahuje Ženská tinktúra zmes z pupeňov 50ml Serafin. Tinktúra od slovenského výrobcu je vyrobená homeopatickým spôsobom výroby, jej účinok je pozvoľný a je vhodná k dlhodobému užívaniu. Upravuje menštruačný cyklus, znižuje výskyt zápalov v oblasti.

Mnohé páry, ktoré majú problém s otehotnením, sa cestou za vytúženým bábätkom snažia urobiť všetko možné i nemožné. Veľakrát „liečia“ hormonálnymi liekmi svoju neplodnosť, no málokedy nie príčiny. Zamyslite sa v prvom rade nad svojím životným štýlom, stravou, nad prísunom vhodných vitamínov či byliniek. Veľakrát riešenie nájdeme práve v prírode, stačí sa len prizrieť, napríklad sem (výživové doplnky).