Ktoré sú tie najlepšie vitamíny pre deti?

Na túto otázku hľadá odpoveď snáď každá mama. Poznáte to, čaká vás dôležitá pracovná schôdzka, v práci neviete čo skôr a do tohto chaosu sa pridruží najväčší nepriateľ všetkých rodičov – soplík. Zbohom škôlka, dieťatko so zatekajúcimi soplíkmi a nepríjemným kašľom jednoducho musí ostať doma – a vy s ním. V tej chvíli by ste nakúpili snáď všetko – kvapky, sirupy, čaje, bylinky… len nech je váš malý poklad opäť zdravý.

Ako budovať imunitu u detí?

V období okolo 3 rokov už väčšina zložiek imunity detí funguje tak ako u dospelých. Avšak je to aj obdobie, kedy dieťa nastupuje do kolektívu, a je teda vystavené veľkému množstvu mikroorganizmov, s ktorými sa doteraz nestretlo. Zvýšená chorobnosť je len prechodná, kým si dieťa nevytvorí tzv. imunitnú pamäť. Ako toto obdobie zvládnuť, čo najlepšie?
V prvom rade, zostať pokojný, náchylnosť na infekcie je u detí prirodzená, kontakt s vírusmi či baktériami je nevyhnutný.

To, čo môžete urobiť vy, rodičia, je posilniť imunitu dieťaťa pestrou stravou, pobytom na čerstvom vzduchu, dostatočným spánkom či otužovaním. V neposlednom rade vám s budovaním imunity pomôžu aj vitamíny pre deti. Ale pozor! Aj v tomto prípade platí, že menej je niekedy viac. Siahnite radšej po prvotriednych produktoch a dajte prednosť kvalite pred kvantitou. My vám predstavíme tie, ktoré sme, podľa ich zloženia, vyhodnotili ako najlepšie vitamíny pre deti:

Najlepšie vitamíny pre deti:

Vitamín D

Dôležitý vitamín, ktorý je potrebné dopĺňať (nielen v zime), je vitamín D. Do popredia sa dostávajú klinické štúdie, ktoré pri nedostatku vitamínu D, poukazujú na zvýšené riziko respiračných ochorení. My pre deti odporúčame Dr.Jacobs Vitamín D (odkaz) z dôvodu optimálnej biologickej dostupnosti vitamínu D (vďaka olejovej báze) a obsahu vitamínu K. Nezabudnite, že vitamín D je rozpustný v tukoch, a preto by sa mal užívať s jedlom.

Vitamín C

Žiaden iný vitamín nemá toľko vedecky dokázaných zdravotných účinkov (nielen) pre podporu imunity, ako vitamín C. Správnou voľbou pre deti je Dr. Jacobs vitamín C (odkaz) s extraktom šípky vo forme prášku , ktorý bude chutiť všetkým deťom, lebo je osladený xylitolom. Xylitolu sa ale nemusíte obávať. Ide o prírodný cukor z brezovej kôry, ktorý má nízky glykemický index, je teda vhodný aj pre diabetikov a neprispieva k tvorbe zubného kazu.

Týmto prírodným sladidlom je ochutený aj vitamín C v tabletkách Xyliacertabs Finclub (odkaz) po ktorom siahnite v prípade, že vašich deťom vyhovuje viac tabletková forma. Obsahuje vitamín C získaný z tropickej čerešne aceroly a čiernych ríbezlí, je veľmi chutný a preto sa teší veľkej obľube, nielen u detí.

Ak je problém do vášho malého výmyselníka dostať vitamíny, bude vám určite viac vyhovovať spojenie vitamínu C a D v jednom. Medveď natural forIMUN (odkaz) sú prírodné kapsule od slovenského výrobcu a navyše obsahujú aj zinok, extrakt z citrusu a, v poslednom čase, tak často skloňovaný, folát, (ktorý podľa výskumov v marci 2021 chýbal hospitalizovaným pacientom s Covid-19).

Čínska medicína

Mnohí rodičia označujú za najlepšie vitamíny pre deti produkty z receptov tradičnej čínskej medicíny. Jedným z nich je aj Tigrí detský sirup Mycomedica (odkaz), ktorý prispieva k správnej funkcii dýchacích ciest, predovšetkým preventívne a v počiatočnom štádiu choroby. A to všetko prírodnou cestou s pridaním extraktov z vitálnych húb.
Príčiny ochorenia detí môžu byť rôzne, rad detských sirupov MycoMedica je koncipovaný tak, aby pomáhali harmonizovať nerovnováhy detského organizmu. Na podporu obrannej energie, siahnite po Dračom detskom sirup eMycomedica (odkaz), podporíte detskú imunitu extraktom z húb a byliniek. Nasaďte sirup vášmu malému škôlkárovi alebo školákovi v období vyššieho výskytu vírusových ochorení, pred nástupom do kolektívu.

Kolostrum

Do kategórie najlepšie vitamíny pre deti jednoznačne patrí aj kolostrum. Látky nachádzajúce sa v kolostre významne napomáhajú rozvoju imunitného systému. Nie je ale vôbec jedno, po akom produkte siahnete. Ak sa rozhodnete pre kolostrum, jednoznačne zvoľte to kozie. 100% Kozie kolostrum Capramilk z ekologického chovu (odkaz) je lyofilizovaný produkt (lyofilizácia = proces odparenia vody zo zmrazených produktov) obsahujúci kozie mledzivo odoberané do 2 hodín po okotení. Kozie mledzivo je cenná surovina, obsahujúca dôležité živiny, ktoré napomáhajú organizmu brániť sa voči vírusom a baktériám, posilňuje imunitu a podporuje črevnú mikroflóru (odporúča sa nasadiť aj pri dlhodobom užívaní antibiotík).

Ak ste sa dostali v čítaní až sem ste bohatší o dôležité informácie a už poznáte tie najlepšie vitamíny pre deti, teraz už je čas na to, aby ste ich účinky aj vyskúšali. Nájdete ich tu.