Články

 • Mletý zelený čaj Matcha – exkluzivita pre Vaše zdravie | 2014-11-10

  Mletý zelený čaj Matcha – exkluzivita pre Vaše zdravie

  Japonský zelený čaj Matcha je známy a obľúbený už viac ako 800 rokov. Je jednou z najstarších odrôd zeleného čaju. Vďaka svojmu pestovaniu, príprave a účinkom je unikátny a jedinečný. Pri jeho spracovaní sa čerstvé čajové lístky melú na jemný prášok na žulových kameňoch, pričom nedochádza k žiadnej tepelnej úprave, k fermentácií, k pridávaniu farbív, prísad či konzervačných látok, čoho výsledkom je výrazná smaragdovo zelená farba, skvelá chuť a blahodarné účinky na organizmus. Prirodzená chuť čaju matcha je jemne sladká, pričom vyniká i rôznorodosťou prípravy. 

  Čítať viac
 • Klíčky - významný zdroj enzýmov | 2014-06-14

  Klíčky - významný zdroj enzýmov

  Veľmi dôležitou, ak nie najdôležitejšou, zásadou zdravej výživy je pravidelná konzumácia čerstvých klíčkov. Preto sme sa rozhodli prvý článok na našom novom webe venovať práve týmto malým, napriek tomu veľmi bohatým zázrakom prírody. Prečo je ich konzumácia taká dôležitá? Odhalíme Vám ich tajomstvo.

  Klíčky ako také obsahujú vysoké množstvo vitamínov, minerálov či bielkovín, no najmä enzýmov, ktoré sú nevyhnutné pre správnu funkciu trávenia. Mladé čerstvé klíčky dodávajú nášmu telu množstvo energie. Najčastejšie klíčime lucernu, žeruchu, alfalfu, fazuľu mungo či adzuki, z obilnín všetky druhy pšenice, kamut, šošovicu, ale tiež rôzne semená ako napríklad horčičné, slnečnicové, tekvicové ale i sóju.

  Čítať viac