Argánový olej 100% 250ml BIO Zväčšiť

Argánový olej 100% 250ml BIO

BIO argánový olej čistý lisovaný za studena pre zdravú pleť, pokožku a vlasy.

Viac detailov


24,90 €


Plnohodnotný arganový olej sa získava zo semien plodov arganových stromov (Argania spinosa), ktoré rastú na juhozápade Maroka. Zber plodov a získavanie oleja je veľmi náročné, pretože plody sa zbierajú ručne bez používania strojov a olej sa lisuje ručne tradičným spôsobom za studena. Na výrobu 1 litra čistého oleja potrebujeme až 30 kg plodov a lisovanie trvá asi 10 hodín.

Arganový olej obsahuje neveriteľné množstvo bioaktívnych zložiek, predovšetkým prírodný vitamín E, ktorý je silným antioxidantom, čo znamená, že napomáha chrániť pred pôsobením voľných radikálov, napomáha udržovať v pokožke optimálnu hladinu esenciálnych mastných kyselín a vitamínu A. Arganový olej obsahuje 2-3 násobok prírodného vitamínu E, než akýkoľvek iný prírodný zdroj.

Pre pokožku je argánový olej skutočným zázrakom. V epidermis napomáha vytvárať bariéru proti odparovaniu vlhkosti z pokožky, čím zabraňuje bunkovému stárnutiu spôsobenému oxidaciou a zároveň podporuje výživu buniek a posilňuje cievne steny. Výrazne napomáha znižovať vznik zápalov a zjazvenia.

Arganový olej obsahuje až 80% esenciálnych mastných kyselin hlavne Omega 3 a Omega 6, prírodné karotenoidy - rastlinné pigmenty rozpustné v tukoch, chrániace oči a kožu pred UV žiarením a pôsobením voľných radikálov. 

Zloženie: 100% argánový olej. Z ekologického poľnohospodárstva.

Hmotnosť: 250ml 

Momentálne žiadne komentáre zákazníkov.

Napíšte Váš názor

Argánový olej 100% 250ml BIO

Argánový olej 100% 250ml BIO

BIO argánový olej čistý lisovaný za studena pre zdravú pleť, pokožku a vlasy.

Napíšte Váš názor

Príbuzné produkty