Trstinová melasa BLACKSTRAP 350g Zväčšiť

Trstinová melasa nesírená BLACKSTRAP 350g

Prírodný doplnok výživy bohatý na vápnik a železo.

Viac detailov


3,70 €


Trstinová melasa je takmer čierna sirupovitá hmota, ktorá vzniká ako vedľajší produkt pri výrobe trstinového cukru zo šťavy z cukrovej trstiny. Táto šťava obsahuje okrem cukru tiež biologicky aktívne látky potrebné k jeho stráveniu. Tie však zostávajú v sirupe, ktorý zostáva po oddelení kryštálikov cukru zo zahustenej trstinovej šťavy v melase. Rafinovaný biely cukor sa niekedy nazýva bielym jedom. Čierna trstinová melasa môže byť preto nazývaná čiernym protijedom.

Melasa je skutočne veľmi bohatá na prírodné minerály - vápnik, horčík, železo, zinok atď. Môže teda napomáhať pri problémoch s kosťami, pri zlých krvných výsledkoch či zlej kvalite vlasov, pleti a nechtov. V melase sa však nekoncentrujú iba priaznivo pôsobiace minerálne látky obsiahnuté prirodzene v šťave z cukrovej trstiny. Prirodzene v nej zostávajú aj nežiadúce látky, napríklad ťažké kovy či pesticídy, ktoré sa môžu do rastliny cukrovej trstiny dostávať pri použití nevhodných spôsobov poľnohospodárstva. Dôležité je preto pozerať na BIO kvalitu melasy.

Použitie: Širšiemu používaniu melasy bráni jej výrazná chuť. V malom množstve má melasa veľmi príjemnú chuť a navyše zvýrazňuje prirodzenú chuť pokrmu. Jej výraznú chuť využijeme najlepšie ako súčasť pripravovaných jedál. Preto melasu nezavrhujte, kým ju neochutnáte v perníka, závinu (škorica, jablká a orechy jej chuť výborne dopĺňajú), sušienkach či v pálivých zmesiach (spolu s kari alebo pálivými papričkami, s paradajkovým pretlakom a dokonca aj horčicou). Trochou melasy môžete dochutiť mlieko či jogurt ako zálievku müsli alebo kukuričných lupienkov. osladiť ňou môžeme aj ovocné čaje.

Krajina pôvodu: Paraguaj

Hmotnosť: 350g

Momentálne žiadne komentáre zákazníkov.

Napíšte Váš názor

Trstinová melasa nesírená BLACKSTRAP 350g

Trstinová melasa nesírená BLACKSTRAP 350g

Prírodný doplnok výživy bohatý na vápnik a železo.

Napíšte Váš názor

Príbuzné produkty