KOMBU morské riasy BIO 50g

Hlbokomorská hnedá tmavá riasa Kombu známa aj ako kelp.

Viac detailov


9,12 €


Kombu je riasa bohatá na kyselinu alginovú, t.j. silný prostriedok, ktorý udržuje rastlinnú štruktúru, vytvára flexibilitu, aby vydržala stály príliv a odliv. Táto kyselina alginová pôsobí na základe svojej nestráviteľnosti a schopnosti spájať sa ako prirodzený čistiaci prostriedok čriev, môže napomáhať brať zo stien hrubého čreva jedy a môže ich napomôcť vylúčiť prirodzenou cestou. 

Pásik kombu  varený so strukovinami nie len skracuje dobu varenia, ale aj zlepšuje arómu, pridáva cenné živiny a zvyšuje stráviteľnosť jedla ako celku. Tento proces  zmäkčovania pôsobí v oboch smeroch. Taktiež kombu ako také, keď sa varí s potravinami bohatými na bielkoviny, je omnoho mäkšie. Okrem sladkosti, ktorá pochádza z kyseliny glutaminovej, obsahuje kombu dva jednoduché cukry, fruktózu a manit, ktoré môžu byť dôležité pre diabetikov, pretože nezvyšujú hladinu cukru.

Kombu je jedna z rias z najvyšším obsahom jódu. Po storočia bola používaná Číňanmi na liečenie štítnej žľazy. Na Ďalekom východe, kde sa kombu pravidelne konzumuje, nebolo nikdy potrebné jodidovať  stolovú soľ, ako je bežné v mnohých západných krajinách.

Hmotnosť: 50g

Momentálne žiadne komentáre zákazníkov.

Napíšte Váš názor

KOMBU morské riasy BIO 50g

KOMBU morské riasy BIO 50g

Hlbokomorská hnedá tmavá riasa Kombu známa aj ako kelp.

Napíšte Váš názor

Príbuzné produkty