Konopné semienko lúpané Premium 500g BIO Zväčšiť

Konopné semienko lúpané Raw Premium 500g

Konopné semienko lúpané natural Raw Premium 500g 

Viac detailov


13,90 €


Už 100 gramov semienka denne poskytne človeku všetky nevyhnutné esenciálne tuky, proteíny či aminokyseliny a aj vlákninu v takom množstve a tak ideálne vyvážené, že by už vlastne nemusel nič jesť. Na rozdiel od bežných konopných semienok, ktorými sa kŕmia vtáky, kone či ryby má naše semienko vyšší nutričný potenciál, takmer dvojnásobné množstvo vzácnej kyseliny GLA (omega-6) a SDA (omega-3) a podstatne vyššie množstvo omega-3. Je to tým, že sa jedná o odrodu Finola alebo inú kvalitnú odrodu, ktorá bola vyšlachtená pre potreby človeka s dôrazom na vysoký obsah proteínov a PUFA.

Konopné semienko sa často označuje ako superpotravina, pretože obsahuje cez 26% mimoriadne dobre využiteľnej bielkoviny, a až 27% polynenasýtených mastných kyselín (omega-3 a omega-6) v ideálnom pomere 2 až 3:1. 

Konopné semienko je výborným zdrojom vitamínov skupiny B, vrátane kyseliny listovej, takisto vitamínu E a mnohých minerálov ako železa, magnézia, medi, zinku, fosforu a mangánu.

Použitie: Nekonečné možnosti použitia v kuchyni! Skúste nasypať do hotovej polievky, cestovín, šalátu, použite do pomazánky alebo pesta, alebo len tak do jogurtu! Experimentujte. Jemná trošku oriešková chuť nič nepokazí a ťažko nájdete zdravšiu ingredienciu pre svoje nápady!

Jemne naklíčené semienko je výborné na prípravu konopného mlieka. Semienko umyte, nechajte vo vode 12-24 hodín (vodu po 12 hodinách vymeňte), potom preláchnite, vhodťe do mixéra, pridajte trošku vody a dobre pomixujte. Potom doplňte vodu v pomere 1:5 až 1:15 k semienku - podľa toho aké chcete mlieko intenzívne. Chvíľku pomixujte a preceďte cez jemné sitko. Mlieko môžete dosladiť medom alebo prírodným sladidlom podľa Vašeho výberu, takisto môžete dochutiť vanilkou, kakaom či škoricou alebo ako len chcete.

Zloženie: 100% Raw konopné semienko lupané (živá strava = raw).

Hmotnosť: 500 g

Momentálne žiadne komentáre zákazníkov.

Napíšte Váš názor

Konopné semienko lúpané Raw Premium 500g

Konopné semienko lúpané Raw Premium 500g

Konopné semienko lúpané natural Raw Premium 500g 

Napíšte Váš názor

Príbuzné produkty