Konopné otruby 200g BIO Zväčšiť

Konopné otruby 200g BIO

Konopné otruby (konopná vláknina) 200g v BIO kvalite

Viac detailov


3,39 €


Konopné otruby sú vlastne pomletý obal konopného semienka. Po vylisovaní oleja zo semienka sa výlisok, tkzv. koláč zomelie na celozrnnú múku a preosievaním sa získa hrubá zložka múky – vláknina. Obsahujú hlavne nerozpustnú vlákninu, ale aj veľmi vysoký obsah stopových prvkov ako železo, magnézium, mangán, fosfor, horčík. Zíroveň sú veľmi dobrým zdrojom vitamínu B9 – kyseliny listovej.

Veľmi kvalitná nerozpustná vláknina v konopných otrubách je v našom tráviacom trakte úplný zázrak. Čistí hrubé črevo, absorbuje do seba toxické látky zo stravy a škodlivé metabolidy vznikajúce pri trávení. Takisto chráni črevo pred množením patogénnych mikroorganizmov, ako napr. salmonely. 

Je tiež nenahraditeľným pomocníkom pri boji so zápchou, pretože podporuje prirodzené sťahy čriev alebo pri detoxikácii organizmu, či chudnutí a diétach. Dostatočný príjem vlákniny je vynikajúcou prevenciou pred rakovinou hrubého čreva ako aj pred rôznymi srdcovo-cievnymi ochoreniami alebo inými civilizačnými ochoreniami.

Už 2 lyžice denne Vám poskytnú dostatok vlákniny. Chutia skoro ako mletý mak, preto môžete v mnohých receptoch nahradiť časť maku extra porciou vlákniny! A keď vám niečo "leží v žalúdku", stačí zamiešať lyžicu v teplej vode a hneď vám bude lepšie.

Použitie: Najjednoduchšie je zamiešať 1-3 lyžičky do teplej vody a vypiť hocikedy, pred alebo po jedle. Môžeme tiež pridať pár lyžíc do múky pri pečení, zamiešať do muesli, jogurtu, kaše, pomazánky a pod. Extra vlákninová bomba napr. do ovocného alebo zeleninového šejku.

Zloženie: 100% raw konopná vláknina tepelne neupravená. Z ekologického poľnohospodárstva.

Krajina pôvodu: Kanada

Hmotnosť: 200 g

Momentálne žiadne komentáre zákazníkov.

Napíšte Váš názor

Konopné otruby 200g BIO

Konopné otruby 200g BIO

Konopné otruby (konopná vláknina) 200g v BIO kvalite

Napíšte Váš názor

Príbuzné produkty