Gaštanový masážny gél 250 ml Topvet Zväčšiť

Gaštanový masážny gél 250 ml Topvet

Masážny gél na kŕčové žily.

Viac detailov


3,96 €


Pagaštan konský je pomerne mladou liečivkou. Na našom území sa objavil až koncom 17. storočia. Účinnými zložkami gaštanu sú aescín, aesculin, flavonoidné glykozidy a triesla. Užívanými časťami sú kvet, plod, semená a mladá kôra. Aescín má zosilňujúci účinok na žilové steny a zvyšuje ich pružnosť. Pre tieto svoje vlastnosti sa používa najmä ako podporný prostriedok pri liečbe kŕčových žíl a hemeroidov, pri žilovej a vlásočnicovej nedostatočnosti. Aescín pôsobí tiež protizápalovo, a preto je využívaný na potieranie bolestivých kĺbov a svalov. Znižuje opuchy.
 
Návod na použitie: jemne aplikujte na postihnuté miesto niekoľkokrát denne. V žiadnom prípade oblasť nemasírujte. Neaplikujte na sliznice a otvorené rany. Pre zvýšenie účinku je vhodné naniesť na postihnutú oblasť väčšie množstvo prípravku, obviazať a nechať pôsobiť dlhodobo ( napr. cez noc ).

Indikácie: na kŕčové žily a hemeroidy, zvyšuje pružnosť žíl, proti zápalom kĺbov , väzov a šliach, znižuje opuchy, netoxický - šetrný pre deti, bez obmedzenia veku.

Zloženie: Aqua, Glycerin, Aesculus Hippocastanum Flower and Seed Extract, Carbomer, Phenoxyethanol, Arnica Montana Flower Extract, Rutin, Imidazolidinyl Urea, Sodium Hydroxide, Ethylhexylglycerin, Parfum.

Hmotnosť: 250 ml

Momentálne žiadne komentáre zákazníkov.

Napíšte Váš názor

Gaštanový masážny gél 250 ml Topvet

Gaštanový masážny gél 250 ml Topvet

Masážny gél na kŕčové žily.

Napíšte Váš názor