Mydlové orechy testovacia sada BIO Zväčšiť

Mydlové orechy testovacia sada BIO

Mydlové orechy testovacia sada BIO

Viac detailov


3,00 €


Mydlové orechy sú plody stromu Sapindus Mukorrosi, ktorý rastie v Nepále a Indii. Prirodzene obsahujú látku zvanú saponín, ktorá pení a rozpúšťa nečistoty. Ako rastlinný prací prostriedok sa orechy hodia pre šetrné, ale dôkladné pranie. Sú ideálne pre ľudí s ekzémami a kožnými alergiami a pre pranie dojčenského prádla a plienok. Pranie s mydlovými orechmi má radu výhod :
 
Orechy šetria bielizeň: Mydlové orechy sú šetrné k farbám, takže farebné prádlo oveľa dlhšie udrží jasné farby. Orechy sú ideálne aj pre pranie jemnej bielizne, ako je vlna, hodváb a pašmína a tiež k praniu peria. Bielizeň zmäkčujú prírodným spôsobom, takže odpadá nutnosť používania ošetrovacích prostriedkov. Ak perieme biele prádlo (dojčenské oblečenie , plienky... ), potom je vhodné kombinovať mydlové orechy s práškom na škvrny PUER. Bielizeň je potom nielen šetrne vypraná, ale aj žiarivo biela.
  
Orechy šetria životné prostredie: Pri praní v mydlových orechoch sa do odpadových vôd nedostávajú chemikálie obsiahnuté v bežných pracích práškoch. Najznámejšie z nich sú fosfáty, ktoré podporujú tvorbu siníc vo vode. Bežné prášky tiež obsahujú plnidlá, vďaka ktorým máme pocit, že kupujeme viac prášku za menej peňazí. Tieto plnidlá len zbytočne zvyšujú hmotnosť prášku, čo je neekologické hlavne pri jeho preprave. V neposlednom rade je veľkou záťažou pre životné prostredie už samotná výroba chemických látok obsiahnutých v pracích práškoch. Mydlové orechy sú obnoviteľná surovina, spracovaná v oblasti tretieho sveta. Ich používaním prispievate ľuďom (predovšetkým miestnym ženám), ktorí orechy pestujú a pripravujú, namiesto sponzorovania nákladných a zbytočných reklamných kampaní nadnárodných spoločností.
 
Orechy šetria peniaze: Pranie v mydlových orechoch je napodiv lacnejšie než pranie s bežnými práškami. K vypranie jednej práčky stačia 2 až 4 orechy (podľa tvrdosti vody a teploty prania). Orechy je v práčke možné použiť i viackrát, podľa teploty prania - čím vyššia teplota, tým rýchlejšie strácajú účinnosť.
 
TIP: Z orechov je možné získať mydlový výluh povarením vo vode po dobu 10 - 15 minút. Tento výluh je možné použiť na ručné pranie, umývanie riadu a všade tam, kde sa používajú bežné saponáty. K výrobe výluhu sa dajú použiť aj orechy použité v práčke.

Použitie: Súčasťou balenia je látkový sáčok. Do neho vložíme 2 - 4 rozpolené orechy (presné dávkovanie podľa návodu na obale) a vložíme do bubna práčky. Vhodné pre všetky druhy bielizne, pri praní bieleho prádla odporúčame použiť prášok na škvrny PUER.

Zloženie: celé mydlové orechy 10 kusov (z ekologického hospodárstva), sáček na orechy, návod, jedna dávka bieliaceho prášku puer.

Krajina pôvodu: India

Momentálne žiadne komentáre zákazníkov.

Napíšte Váš názor

Mydlové orechy testovacia sada BIO

Mydlové orechy testovacia sada BIO

Mydlové orechy testovacia sada BIO

Napíšte Váš názor

Príbuzné produkty