Jahodový olej 100ml BIO Biopurus Zväčšiť

Jahodový olej 100ml BIO Biopurus

Jahodový olej bohatý na vitamíny a minerály. 

Viac detailov


12,50 €


Jahody sú veľkým prínosom pre naše zdravie. Sú bohatým zdrojom vitamínov A, B, C, E a minerálnych látok, najmä bóru, draslíka, fluóru, fosforu, horčíka, kobaltu, síry a vápnika. Obsah vitamínu C v jahodách je takmer porovnateľný s citrusovými plodmi. Ako jedno z mála ovocí obsahujú jahody kyselinu elagovú, preto pôsobia ako antioxidant - Ten je dokonca taký silný, že jahody patria spolu s čučoriedkami a brusnicami k najsilnejším potravinovým antioxidantom vôbec . Dve lyžičky denne by mali byť dostatočnou ochranou proti nádorovým ochoreniam.

Betakaroten, základný kameň pre syntézu vitamínu A, je ďalším príkladom antioxidantu obsiahnutého v jahodách. Chráni náš zrak, dodáva zdravé sfarbenie našej pleti a podporuje regeneráciu slizníc. V jahodách obsiahnutý mangán je potrebný pre krvotvorbu, zdravé tkanivá, výživu mozgu a nervov, ale tiež pre krásu a zdravie našej kože a vlasov.

Draslík podporuje odvodňovanie tela, čím pôsobí proti nadmernému zadržovaniu tekutín v tele (opuchy), stimuluje detoxikáciu organizmu a tiež upravuje krvný tlak.

Ďalším pomocníkom s vnútornou očistou sú v jahodách obsiahnuté triesloviny, ktoré na seba pri prechode naším tráviacim traktom vážia toxické látky, najmä ťažké kovy, a odvádzajú ich z tela von. Jahody sú bohaté na vlákninu a naopak, obsahujú veľmi málo cukru, preto môžu tak byť odporúčané pri najrôznejších diétach.

Jahody sú vhodnou potravinou aj v prípade nachladnutia a respiračných ochorení, pretože dopĺňajú potrebné tekutiny (obsahujú až 90 % vody), dodávajú nám vitamíny a minerály na zvýšenie imunity, pomáhajú nám v boji s pôvodcom infekcie a celkovou detoxikáciou uľahčujú nášmu telu boj s chorobou.

V ľudovom liečiteľstve sa jahody tradične využívali na prečistenie zažívacieho traktu, zlepšenie látkovej výmeny, pri dne, chorobách pečene, artróze a reumatizme. Jahody pôsobia pozitívne tiež pri srdcových chorobách, vysokom krvnom tlaku, žalúdočných vredoch a málokrvnosti, jahody majú ochranný účinok na nervové bunky a tým chránia náš mozog. Jahody výrazne zvyšujú sexuálnu výkonnosť oboch pohlaví, čo je dané podľa odborníkov vysokým obsahom zinku v semienkach tohto ovocia.

Z kozmetického hľadiska je olej vhodný na odstránenie pehy na pokožke: Jahodová maska- zmes jahodového oleja a citrónovej šťavy postupne vtierajte do pokožky. Táto maska prečisťuje pleť, pehy blednú a zlepšuje sa celkový  stav pokožky.

Zloženie: jahodový olej. Z ekologického poľnohospodárstva.

Hmotnosť: 100ml

Momentálne žiadne komentáre zákazníkov.

Napíšte Váš názor

Jahodový olej 100ml BIO Biopurus

Jahodový olej 100ml BIO Biopurus

Jahodový olej bohatý na vitamíny a minerály. 

Napíšte Váš názor

Príbuzné produkty