Chia semienka (šalvia hispánska) 300g Provita

Pomôžu Vám doplniť energiu a zvýšiť koncentráciu. Sú výborné na zahnanie hladu pri chudnutí.

Viac detailov


3,20 €


Chia semienka (šalvia hispánska) sú bohaté na vlákninu, omega 3 a 6 mastné kyseliny, vápnik, vitamíny skupiny B a antioxidanty. Pomôžu Vám doplniť energiu a zvýšiť koncentráciu. Sú výborné na zahnanie hladu pri chudnutí.

Chia semienka dodávajú energiu počas celého dňa, pomáhajú zvýšenej psychickej koncentrácii, obsahujú vysoký podiel vlákniny a vysoký obsah omega 3 a 6 mastných kyselín. Napomáhajú chudnutiu bez pocitu hladu. Zároveň obsahujú vitamíny skupiny B (aj vitamín B17, amygdalín, známy protirakovinovými účinkami), majú 5x viac vápnika ako mlieko a napomáhajú detoxikácii organizmu.

Chia semienka sú schopné absorbovať viac ako deväťnásobok svojho objemu vo vode (vytvoria gél). Tento gél spôsobuje pomalý prestup sacharidov do tela. Sacharidy sa pomalšie menia na glukózu (monosacharid = jednoduchý cukor , ktorú využívame ako zdroj energie. Toto spomalenie v premene sacharidov na cukor, podporuje budovanie vytrvalosti (napríklad u športovcov). Sacharidy sú palivom na výrobu energie v našom tele. Predĺženie doby ich premeny na jednoduchý cukor, stabilizuje metabolické zmeny. Zníženie vzostupov a poklesov hladiny cukru, umožňuje dlhšie zásobovanie tela energiou. Takto si telo udržuje pocit plnosti po dlhú dobu. Chia semienka môžeme označiť ako nášho “manažéra cukru” .

Vhodné pre fyzicky i psychicky vyťažených ľudí.

Upozornenie: chia semienka znižujú krvný tlak. Pozor si musia dávať ľudia s nízkym krvným tlakom, napríklad ľudia v staršej vekovej skupine. Ľudia, ktorí majú srdcové problémy, alebo užívajú lieky na riedenie krvi (napr.warfarin, anopirin  by nemali konzumovať Chia semienka.

Použitie a dávkovanie: Chia je výborným doplnkom do rôznych jedál, napr. do pečiva, jogurtov, omáčok, nápojov.  Odporúčaná maximálna denná dávka je 25 gramov = 2 čajové lyžičky.

Zloženie: chia semienka (šalvia hispánska) bez úpravy.

Hmotnosť: 300g 

Momentálne žiadne komentáre zákazníkov.

Napíšte Váš názor

Chia semienka (šalvia hispánska) 300g Provita

Chia semienka (šalvia hispánska) 300g Provita

Pomôžu Vám doplniť energiu a zvýšiť koncentráciu. Sú výborné na zahnanie hladu pri chudnutí.

Napíšte Váš názor

Príbuzné produkty