Amarant 500g BIO Zväčšiť

Amarant 500g BIO

Amarant 500g v BIO kvalite

Viac detailov


1,60 €


Amarant bol základnou potravinou Inkov a Aztékov a dnes je považovaný za plodinu budúcnosti. Semienka amarantu sú nutrične nesmierne cenné najmä pre svoj obsah bielkovín. Rastlinné zdroje totiž obvykle neobsahujú bielkoviny, v ktorých je zastúpené kompletné spektrum esenciálnych aminokyselín, a preto by mali vegetariáni kombinovať rôzne rastlinné zdroje bielkovín. Amarant (rovnako ako quinoa) je však výnimkou a poskytuje telu všetky esenciálne aminokyseliny. Navyše obsahuje vysoké množstvo týchto bielkovín. Je preto vynikajúcou potravinou pre vegánov a vegetariánov, ktorí nekonzumujú živočíšne bielkoviny. Okrem bielkovín je amarant vynikajúcim zdrojom vlákniny a železa.

Amarant má vďaka svojej jemnej ľahko orieškovej chuti široké využitie v kuchyni, ale najčastejšie ho používame namiesto ryže, kuskusu či quinoy ako prílohu či ako závarku do polievky. Ak použijeme pri varení amarantu viac vody, môžeme ho pripraviť na sladko ako kašu. Amarantová semienka možno namlieť na múku.

Príprava: Jeden hrnček amarantu varíme v jednom a pol hrnčekoch vody asi 20 minút. Pozor, nech ho neprevaríme, semienka by získala gumovú konzistenciu.

Krajina pôvodu: Peru

Hmotnosť: 500g

Momentálne žiadne komentáre zákazníkov.

Napíšte Váš názor

Amarant 500g BIO

Amarant 500g BIO

Amarant 500g v BIO kvalite

Napíšte Váš názor