Kurkumový olej 100ml BIO Biopurus Zväčšiť

Kurkumový olej 100ml BIO Biopurus

Na liečbu zápalov i pri nádorových ochoreniach.

Viac detailov


35,90 €


Kurkuma je korenie žltej až oranžovej farby, korenistej vône a mierne pálivej chuti. V ajurvédskej medicíne sa kurkuma používa na liečenie rán, zápalov a nádorov,  má významné antioxidačné a protizápalové účinky.Niekoľko štúdií poukazuje na protinádorový účinok, aj preto sa kurkuma dáva do niektorých schém protinádorovej terapie.

Kurkuma napomáha tiež pri poruchách tráviacej sústavy, posilňuje žalúdok, znižuje vysokú hladinu cholesterolu, podporuje vylučovanie žlče, pomáha pri prevencii chorôb spojených s oxidačným stresom, ovplyvňuje pozitívne procesy pri zápalových poškodeniach kĺbov (reumatoidná artritída), znižuje riziko výskytu nádorových ochorení, posilňuje imunitu, zlepšuje činnosť mozgu a znižuje riziko výskytu Alzheimerovej choroby.

V Ázii sa berie kurkuma ako tonikum a je prostriedkom proti poruchám pečene. Pridaná do olejov sa používa na ošetrenie kožných chorôb. Má výrazné využitie pri povrchovom ošetrení. Tu sa používa ako antiseptikum. Používa sa pri liečení opuchnutí pri výronoch. Znižuje pri týchto zraneniach bolesť. Citlivosť na bolesť sa znižuje aj požívaním kurkumy napríklad v teplom mlieku, v jedle. Veľmi dobre tiež čistí póry v koži. 

Kurkuma lieči aj žltačku – jedna lyžica kurkumy sa zmieša so štvrť litrom bieleho jogurtu. Toto množstvo sa užíva každé ráno na lačný žalúdok (hodinu predtým a hodinu potom sa nesmie nič jesť).

Dávkovanie: Ráno (nalačno) a večer (pred spaním) jednu čajovou lyžičku.

Zloženie: 100% kurkumový olej lisovaný za studena zo semien.

Hmotnosť: 100ml

Momentálne žiadne komentáre zákazníkov.

Napíšte Váš názor

Kurkumový olej 100ml BIO Biopurus

Kurkumový olej 100ml BIO Biopurus

Na liečbu zápalov i pri nádorových ochoreniach.

Napíšte Váš názor

Príbuzné produkty