Figy nesírené 200g BIO Zväčšiť

Figy nesírené 200g BIO

Nesírené figy 200g v BIO kvalite

Viac detailov


3,15 €


Figy typu Protoben sú veľké šťavnaté a sladké. Názov označuje tvar fíg po usušení. Figy Protoben majú pôvodný hruškovitý tvar figy a sú trochu pevnejšie a hutnejšie než figy Lerida. Rovnako ako ostatné bio sušené ovocie, ani bio figy nie sú sírené alebo inak chemicky ošetrované. 

Figy pravdepodobne pochádzajú zo západnej Ázie, odkiaľ boli rozšírené do stredomorskej oblasti. Zvyšky fíg boli nájdené vo vykopávkach z doby minimálne 5 000 rokov pred Kristom. Zdravotné účinky fíg poznali už naši dávni predkovia. Rímsky historik Pliny napísal: "Figy posilňujú. Je to najlepší pokrm pre tých, ktorí sú oslabení dlhou chorobou a zotavujú sa. Zvyšujú silu mladých a zlepšujú zdravie starých, ktorí potom vyzerajú mladšie a majú menej vrások."

Sušené figy sú dobrým zdrojom vlákniny a minerálnych látok, najmä vápnika, horčíka, železa a draslíka. Obsahujú tiež malé množstvo vitamínov skupiny B, vitamíny A a C a esenciálne mastné kyseliny. Prítomná meď uľahčuje prijímanie železa organizmom. 100 g obsahuje v priemere 48 g cukrov, väčšinou glukózy a fruktózy a minimálne množstvo sacharózy (0,07g). Figy obsahujú ficin, čo je enzým štiepiaci bielkoviny, podobne ako papaín v papáji alebo bromelín v ananási. 

Použitie: tieto figy sú výborné na priamu konzumáciu, hodia sa však aj na prípravu dezertov a na osladenie kaší a müsli zmesí. Ak chcete figy nakrájať, uľahčíte si prácu tým, že ich najskôr vychladíte v chladničke.

Krajina pôvodu: Turecko

Hmotnosť: 200g

Momentálne žiadne komentáre zákazníkov.

Napíšte Váš názor

Figy nesírené 200g BIO

Figy nesírené 200g BIO

Nesírené figy 200g v BIO kvalite

Napíšte Váš názor