Kozie mlieko čisté sušené 100g BIO Zväčšiť

Kozie mlieko čisté sušené 100g BIO

100% čisté kozie mlieko sušené v BIO kvalite.

Viac detailov


3,59 €


Tento produkt obsahuje 100% podiel vysokokvalitného plnotučného BIO kozieho mlieka, ktoré nie je riedené žiadnou inou surovinou alebo sójovou náhradkou. Ide o produkt slovenského ekologického poľnohospodárstva, pochádzajúci z ekofarmy na Kysuciach. Kozie mlieko je veľmi významný nápoj, ktorý sa svojím zložením odlišuje od mlieka kravského. Vzhľadom ku kravskému mlieku má kozie mlieko vyšší obsah fosforu, vápnika, vitamínu D a riboflavínu (B2). Výhodou je tiež nižší obsah sodíka. Ďalej obsahuje minerálne soli horčíka, draslíka, soli stopových prvkov: medi, zinku, mangánu, titánu, chrómu a vitamíny A, B1, C, D, a E.

Množstvo bielkovín je čiastočne vyššie ako v kravskom mlieku. Dôležitý rozdiel však spočíva v ich zložení a to je pravdepodobne dôvod, prečo organizmus niektorých ľudí znáša kozie mlieko podstatne lepšie ako kravské. Lepšia stráviteľnosť kozieho mlieka je spôsobená rozmermi a zložením tukových častíc, ktoré sú rozptýlené v malých guľôčkach (podobne ako u materského mlieka).

Použitie: Prednosťou sušeného kozieho mlieka je, že si pripravíte len toľko nápoja, koľko spotrebujete. Používa sa na prípravu nápojov ako je biela káva, kakao, chutné mliečne nápoje a kokteily, instantné čokoládové nápoje a na dochutenie kávy alebo čaju. Ďalej nachádza uplatnenie pri príprave chutných výživných raňajok s cereálnymi výrobkami. Pri varení ho používame k príprave polievok, omáčok, pudingov a kaší. Pri pečení ako surovinu do cesta a plniek.

Príprava 100 ml mlieka: 10g prášku (1 polievková lyžica) zalejeme 100 ml teplou alebo studenou vodou a zamiešame. Pri príprave studeného mlieka použijeme mixér alebo šejker.

Krajina pôvodu: Slovenská republika

Zloženie: 100% sušené kozie mlieko plnotučné. Z ekologického poľnohospodárstva.

Hmotnosť: 100g

Momentálne žiadne komentáre zákazníkov.

Napíšte Váš názor

Kozie mlieko čisté sušené 100g BIO

Kozie mlieko čisté sušené 100g BIO

100% čisté kozie mlieko sušené v BIO kvalite.

Napíšte Váš názor

Príbuzné produkty