Javorový sirup grade C 1 liter BIO Zväčšiť

Javorový sirup grade C 1 liter BIO

100% javorový sirup grade C 1 liter v BIO kvalite

Viac detailov


22,95 €


Ako čisto prírodné sladidlo, získané zahustením miazgy cukrového javora, je javorový sirup (spolu s medom a melasou) vynikajúcim pomocníkom pri nahradzovaní rafinovaného bieleho cukru.

Javorový sirup sa známkuje podľa farby, a tým aj chuti. Čím svetlejšia farba, tým jemnejšia, menej intenzívna vôňa a chuť. Grade A (Canada No. 1 Light) je veľmi svetlý jemný a luxusný sirup, vhodný ako darček. Grade B (Canada No. 2 Medium) je svetlý javorový sirup, menej intenzívnej javorovej chuti. Grade C (Canada No.2 Amber) je najobľúbenejší medzi Európanmi a má príjemnú javorovou chuť. Grade D (Canada No. 3 Dark) je tmavý sirup vhodný na pečenie a pre gastronómiu.

Varovanie: Zákazníkom niekedy pripadá pravý javorový sirup príliš riedky. V predaji sú aj "nepravé" sirupy, ktoré namiesto 100%-nej zahustenej javorovej šťavy obsahujú cukor, glukózový sirup, kukuričný sirup, umelé arómy, farbivá atď. Tieto výrobky sú obvykle hustejšie než pravý javorový sirup. Nemali by však byť nazývané javorovým sirupom (obvykle sú) a mali by byť ďaleko lacnejšie, než pravý javorový sirup (obvykle nie sú).

Použitie: Grade C je vhodný k stolovaniu i na varenie. Hodí sa na dochutenie už hotových pokrmov: na palacinky, lievance, na biely jogurt, do musli a na zmrzinové a ovocné poháre. Javorovým sirupom môžete pri varení a pečení nahradiť biely cukor v pomere 3 diely sirupu za 4 diely cukru.

Krajina pôvodu: Kanada

Hmotnosť: 1 liter

Momentálne žiadne komentáre zákazníkov.

Napíšte Váš názor

Javorový sirup grade C 1 liter BIO

Javorový sirup grade C 1 liter BIO

100% javorový sirup grade C 1 liter v BIO kvalite

Napíšte Váš názor

Príbuzné produkty