Tekvicový olej 250ml Zväčšiť

Tekvicový olej 500ml

Tekvicový olej lisovaný za studena. 

Viac detailov


13,90 €


Tekvicový olej sa získava lisovaním tekvicových jadier dozretých tekvíc, je charakteristický silnou tmavozelenou farbou a nezameniteľnou chuťou.

V tekvicových semenách objavili vedci aj látky s antioxidačnými účinkami. Semená obsahujú vitamíny, minerály a stopové prvky ako E, A, B1, B2, B6, C, D, draslík, fosfor, horčík, vápnik, železo, meď, mangán, zinok a selén. Tekvicové jadierka v porovnaní s ostatnými rastlinnými potravinami obsahujú veľké množstvo selénu, ktorý okrem podpory srdca a krvného obehu, pôsobí protizápalovo, podporuje pamäť a schopnosť koncentrácie. Veľmi priaznivý vplyv môže mať u mužov pri problémoch s prostatou.

Tekvicový olej môže mať vďaka svojmu zloženiu viacero pozitívnych účinkov na zdravie. Patria medzi ne znižovanie hladiny cholesterolu v krvi, ochrana ciev pred aterosklerózou, priaznivý vplyv pri srdcovo-cievnych chorobách, obmedzovanie vypadávania vlasov a lámavosti nechtov, zlepšovanie kvality pokožky.

Tekvicový olej je veľmi citlivý na svetlo, preto sa odporúča uchovávať na chladnom a tmavom mieste. 

Použitie: Vhodný je na šalátové marinády a dodáva špeciálnu chuť zeleninovým šalátom a šalátom s údeninou a hovädzinou. Je vhodný aj na zjemnenie chuti omáčok a polievok. Pridáva sa vždy len do hotových jedál a nepoužíva sa na varenie alebo pečenie. Vnútorne sa užíva 1-2 polievkové lyžice denne.

Hmotnosť: 500ml

Momentálne žiadne komentáre zákazníkov.

Napíšte Váš názor

Tekvicový olej 500ml

Tekvicový olej 500ml

Tekvicový olej lisovaný za studena. 

Napíšte Váš názor

Príbuzné produkty